شهریور 25, 1402 در الکترونیک, تکنولوژی

ترندهای برتر خرده فروشی 2024

تجارت الکترونیکی رونق خرده‌فروشی را تغییر می‌دهد

رشد تجارت الکترونیک یکی از بزرگترین داستان‌های رشد در زمانه ماست، و جذابیت راحتی و لذت آنی به عاملی قدرتمند برای خرده فروشان تبدیل شده است. بر اساس داده‌های Technavio، پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی تجارت الکترونیک بین سال‌های 2022 تا 2027 به میزان 12.951 تریلیون دلار رشد کند که ناشی از مزایای پلتفرم‌های تجارت الکترونیک، گزینه‌های هدف‌یابی پیچیده و افزایش ضریب نفوذ گوشی‌های هوشمند و هزینه‌های آنلاین است

با تغییر اقتصاد و به وجود آمدن اتمسفرهای مخالف جدید، تجارت الکترونیک یک نیروی قدرتمند باقی خواهد ماند. در گزارش استراتژی‌ شرکت‌های خرده‌فروش در بازار ، Euromonitor International پیش‌بینی می‌کند: «انتظار می‌رود دیجیتالی‌سازی بازرگانی ناشی از همه‌گیری، تداوم مشارکت مصرف‌کننده در حوزه دیجیتال و عادت‌های خرید ثابت، پایه‌ای برای رشد پایدار در تجارت الکترونیک بازار پیش رو فراهم کند، حتی با وجود عواملی مانند افزایش نرخ بهره و افزایش نظارت که به عنوان کنترل رشد عمل می‌کند.

بر اساس تحلیل Euromonitor، تا سال 2025، تجارت الکترونیک بیش از نیمی از رشد ارزش مطلق در صنعت خرده‌فروشی جهانی را ایجاد خواهد کرد.

خرده‌فروشی چند مجرایی (Omni-channel) یک ضرورت رو به افزایش است.

در حالی که برخی از شرکت‌های دیجیتالی محصولات خود را صرفاً به صورت آنلاین برای فروش عرضه می‌کنند، امروزه بسیاری از خرده‌فروشان از چندین نقطه تماس و کانال برای جذب مشتریان استفاده می‌کنند، خواه از طریق فروشگاه‌های فیزیکی ، وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل یا کانال هایی در رسانه‌های اجتماعی باشد

ایجاد یک تجربه خرید چندمجرایی در گذشته، مزیتی در خرده‌فروشی بود، اما اکنون این شرط لازم برای بقا است.

خرده فروشان به سمت دیجیتالی‌سازی و شخصی‌سازی پیش می‌روند.

اهمیت دیجیتالی شدن برای صنعت خرده‌فروشی بسیار مهم است به گونه ای که IDC آن را این گونه توضیح می‌دهد: «خرده‌فروشان روی تغییرات گامی کوچک در سبد سهام خود سرمایه گذاری نمی‌کنند؛ آن‌ها به صورت دیجیتالی در حال تغییر و سرمایه‌گذاری در مقیاس و سرعت عظیم دیجیتال، مبتنی بر فضای ذخیره سازی ابری متصل بر هوش مصنوعی و حسگر محور هستند. ما در میانه انقلابی مبتنی بر مشتری و فناوری فعال در خرده‌فروشی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *